TOpraklama Egzersizi -1

Temel duruş ; Ayakta
Amaç ; Enerji sistemimizde , bedende topraklama. Yeryüzü ve dünya ile bağlantımızı güçlendirirken aura ve şakra sistemimiz üzerindeki donmuş ve kirlenmiş enerji ve enerji bloklarının çözülmesini sağlamak .

 

Aşama 1 -

Ayakta dik bir durmda durum , ayaklarımızı omuz genişliğinde açtıktan sonra ellerinizi düz aşağı bakacak şekilde bacaklarınızın yanlarına yerleştirin .Gözlerinizi kapatın .Hafif loş bir ortam ve arka fonda newage yada rahatlatıcı melodiler içeren bir fon müziği olması iyi olur.

Aşama 2 -

Başınızı ilk önce sağdan sola doğru dairesel hareketler ile çevirin , Harektleriniz yavaş ancak aynı tempoda olsun. Sonra durun ve soldan sağa doğru dairesel hareketler ile çevirin. Bu işlemi yaparken zihninizin içerindeki sıkışan tüm gerginlik ve gerilimin geyşeyen boyun kaslarınından omuriliğiniz boyunca aşağıya doğru sızmaya başladığını .Düşünmek ve Zihinsel efordan dolayı kafa tasınızın içinde biriken yüksek kan basıncının , rahatlayan ve gevşeyen boynun kaslarınızdan bedeninize doğru yöneldiğini hissetmeye çalışın. Her nefes alışınızda beyninizin kılcal damarlarından ve en ücra kıvrımlarından gerginlik, sıkıntı, düşünceler ve duygularınızı toplayın , nefesinizi verirken boynunuzdaki rahatlama ile bedeninize doğru akan kanile birlik boynınuzdan omurilik kanalınıza verin . Omurganızın etrafından aşağıya doğru sızan bir su gibi sıcaklıını hissetmeye çalışın.

 

Aşama 3 -

Omuzlarınızda bir yük var sanki . Şimdi önden arkaya dairesel hareketlerle bu yükü omuzlarınızda hissedin . Omuzlarınız gevşek ve rahta değil harektte zorlanıyor belkide kesisk kesik oluyor daileriniz. Ancak sorun değil. Şimdi omuzlarınızı arkadan öne doğru daisel hareketlerle çevirin . Yine nefes alış verişinizi kontrol edin , düzenli ve sakin olsun.
omuzlarınızdaki yüksel sorumluluk ve gerginlikler orada tutunamayacakalr çünkü omuzlarınız hareket ettikçe onlarda tutunacak bir yer bulmaıyorlar boynunuz esnek ve rahat bir o kadar esnekki bonunuza tutunamayan ve omuzlarınız üzerinde dengede duramayan tüm bu yük omuzlarınızdan kayarak dökülmek zozrunda . Tüm bunların parça parça yere döküldüğünü düştüğü hayal edin . Yere düşen her bir parça sıcak bir yaz günü güneşle kavrulan toprağa düşmüş buz parçaları gibi toprağa düşsün ersin ve ve toprağa karışsın.

 

Aşama 4 -

Başınızdan sızan ,bonunuzdan omuriliğinize gelen sıcak sıvı kirli kanı ve tüm negatif unsurları sırtınıza kazdar getirdi sırtınızdaki gerginlik bundan . Şimdi omuzlarınızı arkaya doğru itin göğüs kafesiniz öne doğru gerilsin . İki kolunuzu yumruk yaparak gerinme / esneme hareketi yaparak göğüs kafesini iyica açın ve bunu yaparken ciğerlerinizi hava ile doldurun . Şimdi yumruk yaptığınız ellerinizi ön tarafa doğru sırtınızcı gererek göğüs kafesinizi sıkıstırarak yapın. Genişleyen göğüs kafesinizde biriken tüm sıvlar negatif unsurları göğüs kafesinizi sıkıştırdığında bir körükle basılan havanın sıkıştığında basınçla çıktığı gibi aşağıya doğru ittirin, Bu ittirme işlemimini nefesiniz yaparken yum itme işlemini havayla birlikte ittirdiğinizi hayal edin. Bu işlerini tekrarlayın.

 

Aşama 5 -

Bu basınçala enerji ve kan basıncı ayaklarınıza doğru aktı ancak yinede birazı bel ve karın bölgenizde duruyor . Oradaki kendi yoğunluğu ve ağırlığınıda hesaba katın . Ellerinizi belinize koyun ve belinizi soldan sağa doğru çevririken bel bölgenizdeki yağları duygularınızın enerjilerinizin de içine karıştığı bir yayık ayranı gibi karıştırın . Şimdi sağdan sola aynı hareketi yapın. Bu hepsinin birbirine iyice karışmasını iç içe gecmesini ve katı hiç bir parçaçacığın kalmayana kadar erimesin sağlayın. Şimdi tamamen sıvı ve akışkan tüm enerji duygular sıkıntılar . Hemen karnınızın altındaki vanayı açın ( açtığınız hayal edin ) enerjinin duguların düşünce ve beklentilerinizin tüm acı hüzün ve hayal kırklıklarınızın sıcaklığının kuyruk sokumundan bacakalarınıza aktığını hissedin . Bacakalrınızın içinden yanlarından sıza ılık sıcak duyguları hissedin rahatsız edici biliyorum. Ellerinizi bacaklarınızın yanına koyun bacaklarınız basenlerini sıkıştırarak aşağıya doğru sıvazlayın. Rahatsız edici bu ılık sıvının aşağıya doğru akmasına yardım edin.

 

Aşama 6 -

Şimdi bacakalrınızı daha fazla hissedin akan ılık sıvılaşmış enerji ve duygularınızın bir kısmı bacakalarınızın yanlarında akıp toprağa karışırken bir kısmı diz kapaklarınıza toplanmak istedi . Şimdi bacaklarınızı biraz daha açıp hafifçe çömelin ama tam çömelmeyin. Kalçalarınızı iyice sallayın karnınızda daha fazla sıvı kalmasın kalanlarından akıp süzülmesini bacakalarınıza doğru dökülmesini sağlayın . Sanki tencerenin dibinde kalan son su damlalarını sirkelediğiniz düşünün. hafif çömelmiştiniz şimdi yukarı aşağı hafifce yaylanın aşağı doğru hareketinizde diz kapaklarınızda biriken kirli sıvının hareketinize birlikte oradan atrılmak zorunda kaldığını hissedin onlarda baldırlarınızdan kaval kemiğinizin yanlarından aşağıya doğru dökülsün.

 

Şimdi tüm sıvının ayakalrınızın altında toprağa karıştığını ve geçirgen kup-kuru toprağın bu sıvı büyük bir açlıkla emdiğini hayal edin .

 

Aşama 7 -

İlk duruş pozisyonuna gecin elleriniz yanınızda serbest bir şekilde parmak uçları aşağı bakacak şekilde dursun. Şu anda başınızın en uc tepe noktasında bedeninizin ayak tabanlarına kadar uzanan tertemiz tüm sıvıların aktığı bir su yatağı var . Daire şekilde içi boş şeffaf , zardan oluşan bir hortum tüm bedeninizi boydan boya diklemisine kat ediyor. Rengi hafif mavimsi hafif gümüşümsü . Bedeniniz ise seffalaştı ve bedeninizin içerisinde tüm bedeniniz kat eden bu kanala bakın. Nefes alırken beyaz bir ışığı içinize çektiğinizi ve ışığı bu şeffaf kanala doğru yönlendirdiğiniz hayal edin. B u ışık hem sıcak hemde serin bedeniniz palayan parıldayan bir ışık. İçerisinde gümüş ve altın tozları var sanki yıldızlar gibi yanıp sönüyorlar . Tüm bedeninizi akt eden boşluktan en aşağı kadar dökülen yıldız tozlarını ışıtıyorlar. Gümüş ve altın rengindeki parıltılar tüm bedeniniz boyunca ışıldayan parıltılarla ayaklarınızın altına kadar iniyor. Bedenizin her bir noktasınna ışık yansımaları ile prırtılar yaypıyorlar.

 

Şimdi gözlerinizi acın ve bir bitki çayı alın. Rahat bir 10 dakikayı kendine özül olarak verin.